Konto w Banku. Osobiste, firmowe a może oszczędnościowe?
Otworzenie rachunku bankowego to ogromne korzyści i zalety we współczesnym świecie elektronicznej bankowości. Dlaczego? Wygodnie możemy płacić kartą czy telefonem w sklepie, na stacji paliw czy nawet za usługi fryzjerskie. Szybko i Wygodnie. Na rachunku bankowym możemy także w bezpieczny sposób przechowywać uzbierane oszczędności, czy przechowywać drogocenny depozyt. Konto firmowe, zdecydowanie ułatwi prowadzenie swojej firmy.
Jaki bank najlepszy?
Swój „Research” wśród najlepszych kont bankowych zazwyczaj rozpoczynamy w internecie, czytając opinie, przeglądając oferty banków i oferowanych wśród nich różne dogodności, opłaty i inne korzyści, jakie oferuje nam bank po utworzeniu u nich rachunku. Drugim sposobem w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie banku jest „Research” wśród najbliższej rodzinie i znajomych, którzy już mają większe doświadczenie w otwieraniu i prowadzeniu rachunku bankowego. Wybór odpowiedniego konta i banku, w którym będziemy prowadzili swój rachunek, jest dość istotny, ponieważ będziemy związani z nim na kilka lat.
Jak otworzyć konto w banku?
Po pierwsze należy dokument tożsamości. Nowoczesna bankowość to możliwość otwarcia rachunku bankowego przez internet. Odpowiedni wniosek można złożyć online, bez wychodzenia z domu. Po złożeniu wniosku następnym krokiem jest zawarcie i podpisanie umowy, która możemy potwierdzić np. podpisem elektronicznych, przelewem weryfikacyjnym lub za pomocą wideo rozmowy. Gotową umowę do podpisania, może zostać nam za pomocą kuriera. Tradycyjnie możemy taką umowę podpisać w oddziale banku.
Czy konto w banku kosztuje?
Konta osobiste muszą na siebie zarabiać. Wiele banków oferuje wiele rzeczy za 0 zł. Jednak występują liczne wyjątki od reguły. Posłużmy się przykładem posiadania karty płatniczej dołączonej do rachunku bankowego. Otrzymana karta kredytowa jest darmowa, jednak tylko wtedy, kiedy co miesiąc, przy jej pomocy, dokonujemy operacji płacenia np. w sklepie co miesiąc za minimalną, określona w umowie z bankiem kwotę. Takie same sytuacje mogą wystąpić z opłatami za przelewy internetowe czy ogólnego prowadzenia rachunku bankowego. Dlatego należy dokładnie czytać umowę, jaka podpisujemy z bankiem lub dopytać pracownika jeżeli mamy wątpliwości.