Matura 2024 Matematyka: Arkusze i Rozwiązania
Drodzy Maturzyści, właśnie za Wami drugi dzień egzaminacyjny, podczas którego zmierzyliście się z wyzwaniami, jakie niesie matematyka na poziomie podstawowym. Ten obowiązkowy egzamin to nie lada wyzwanie, które wymaga doskonałego przygotowania i spokojnej głowy.
Egzamin z matematyki rozpoczął się w środę o godzinie 9:00 i odbywał się równocześnie w dwóch formułach, różniących się czasem przeznaczonym na rozwiązanie zadań – 170 minut dla uczniów po gimnazjum i 180 minut dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Niezależnie od formuły, do dyspozycji mieliście tabelę wzorów, kalkulator prosty oraz przybory rysunkowe – linijkę i cyrkiel.
Wiele z Was teraz zapewne analizuje własne odpowiedzi i szuka potwierdzenia swoich rozwiązań. Już po godzinie 14:00, na stronie Interii pojawiły się arkusze egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami, przygotowane przez ekspertów. Szczegółowe odpowiedzi w obu formułach, które mogą pomóc Wam ocenić, czy wybrana strategia rozwiązywania zadań była właściwa, są dostępne bezpośrednio na stronie.
Zwróćcie uwagę, że środowy egzamin jest nie tylko obowiązkowy, ale również liczy się krytyczny próg zdawalności na poziomie 30%. Pamiętajcie, że matematyka na poziomie rozszerzonym jest zaplanowana na 15 maja – warto więc już teraz zacząć prace nad zagadnieniami, które mogą się na nim pojawić.
Dla tych z Was, którzy dążą do pełniejszego zrozumienia tego, z czym przyszło Wam się zmierzyć, oraz dla osób, które dopiero będą zdawać maturę, propozycje odpowiedzi na pytania otwarte są o tyle cenne, że pozwalają na gruntowną analizę problematycznych zadań.
To, że przystąpiliście do tego egzaminu jest już dużym sukcesem, ale cały czas trzymamy kciuki za Wasze wyniki. Te zostaną opublikowane 9 lipca 2024 roku o godzinie 8:30 w formie cyfrowej, więc nie zapomnijcie sprawdzić, jak sobie poradziliście. Do tego czasu można nadal pracować nad swoimi umiejętnościami oraz strategią na pozostałe egzaminy.
Pamiętajcie, że macie przed sobą jeszcze egzaminy na poziomie rozszerzonym z języka kaszubskiego, łemkowskiego oraz z języka łacińskiego i kultury antycznej, które, choć nieobowiązkowe, mogą znacząco wpłynąć na Wasz końcowy wynik i otworzyć drzwi do wymarzonych studiów.
Trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy i przypominamy – wszelkie aktualizacje, oficjalne arkusze i rozwiązania egzaminacyjne znajdziesz w portalach edukacyjnych, a przykładowe odpowiedzi już teraz na stronie Interii. Powodzenia!