Ojciec Rydzyk Krytykuje Premiera Tuska – Co Się Stało?
O. Tadeusz Rydzyk w obronie dobrego imienia Radia Maryja oraz swojej osoby zaapelował bezpośrednio do byłego premiera, Donalda Tuska, prosząc o zaprzestanie dyskredytujących i kłamliwych wypowiedzi, które naruszają reputację działającej z misji społecznej i religijnej rozgłośni.
Dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk, w emocjonalnym apelu, który wygłosił do słuchaczy w jednym z własnych programów radiowych, poprosił o rozważne przedstawianie faktów dotyczących Radia Maryja oraz jego osoby przez Donalda Tuska i osoby związane z jego gronem politycznym. Podkreślił, że jest to bardzo ważne dla zachowania prawdziwego obrazu ich pracy, która jest oddana służbie dla wartości duchowych i dobra ogólnonarodowego.
„Nie można pozwolić na to, by nieprawdziwe oskarżenia oraz kłamliwe twierdzenia, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, stały się narzędziem do niesłusznego osądzania i wzmacniania negatywnych stereotypów,” mówił redemptorysta. Ojciec Rydzyk odniósł się do zarzutów o przyjmowanie ogromnych sum pieniędzy od poprzedniego rządu, twierdząc, że jest to forma wprowadzania w błąd opinii publicznej.
O. Rydzyk podkreślił, że celem Radia Maryja i związanych z nim inicjatyw nigdy nie było wzbogacenie się, ale uniesienie ducha narodu i pomoc potrzebującym. Nawiązał do znieważającego określenia „moherowe berety”, które przywarło do słuchaczy Radia Maryja, wskazując na etykietowanie i stygmatyzowanie wiernych słuchaczy jako formę społecznego ostracyzmu.
Apelując do Tuska, o. Rydzyk przypomniał o konieczności posługiwanie się prawdą w dialogu publicznym. Wzywa do wzajemnego szacunku i do pracy na rzecz dobra wspólnego, zwłaszcza w kontekście zewnętrznych zagrożeń dla kraju. Ponadto, przypominając o sile modlitwy, zachęcił wiernych do włączenia się w duchową walkę przeciwko „demonom kłamstwa” oraz uczestniczenia w pielgrzymce na Jasną Górę w intencji uwolnienia od nieprawdziwych oskarżeń.
To zaangażowanie duchownego oraz społeczności związanej z Radiem Maryja pokazuje głębokie przekonanie o potrzebie dialogu i odwoływania się do faktów w debacie publicznej, pozostawiając za sobą niesprawiedliwe ataki i dążąc do budowania kultury opartej na wzajemnym szacunku i prawdzie.